Інтер’єрне освітлення

Не має значення офісне приміщення або житлове, в будь-якому випадку воно має особливий інтер’єр, а зробити його затишним допоможе правильний підбір освітлення. Більшість людей помилково вважає, що досить поставити один світильник і на цьому облаштування освітлення закінчено. Насправді ж інтер’єрне освітлення грає не малу роль, оскільки правильний підбір світла впливає на психоемоційний стан.

Що ж таке освітлення інтер’єрне?

Це установка багаторівневої системи освітлення, яка складається з комплексу джерел світла. Освітлення для інтер’єру вирішує відразу кілька завдань: функціональне наповнення приміщення, впливає на емоційний стан людини і виконує естетичну функцію – прикрашає, доповнює інтер’єр. Зрозуміло, що до вибору інтер’єрного освітлення варто підходити, починаючи з безпосереднього призначення приміщення.

Правильний підбір інтер’єрного освітлення може значно вплинути на працездатність людей, якщо мова йде про офісні приміщення. При цьому грамотне освітлення допомагає приховати недоліки в дизайні або ремонті приміщення, але при цьому підкреслити кращі сторони і переваги. А це, в свою чергу, впливає на сприйняття людини і вказує, чи буде їй комфортно перебувати в цьому приміщенні чи ні.

Так як інтер’єрне освітлення – це багаторівнева система, то при її установці слід враховувати такі фактори:

  • особливості інтер’єру;
  • дизайнерське рішення і стиль приміщення.
  • особливості архітектури приміщення.

Освітлення для стильного інтер’єру має бути досить потужним, щоб забезпечити потрібний рівень освітлення, при цьому рівномірно поширюватися по всій площі приміщення. Але світло не повинно бути занадто яскравим, щоб не викликати подразнення очей і погіршення емоційного стану.

Інтер’єрне освітлення в залежності від його призначення можна поділити на три групи:

  • спрямоване освітлення;
  • відбиваюче освітлення (наприклад, дзеркала з підсвічуванням в інтер’єрі);
  • загальне освітлення приміщення;
  • додаткове або декоративне;
  • освітлення для розстановки акцентів.

Спрямоване освітлення може виконувати відразу кілька функцій: розставити акценти і бути додатковим джерелом світла. Такого ефекту можна домогтися, використовуючи різні декоративні підсвічування в нішах кімнатах, різноманітні светильники з можливістю направляти світловий потік. На сьогодні досить популярними варіантами є верхне підсвічування кімнати за допомогою світлодіодних світильників. Підсвічування за допомогою світлодіодних світильників ще називається контурним, оскільки встановлюється саме по периметру приміщення.

Відображання освітлення можна отримати завдяки правильній установці, що відображають поверхоність. Таким чином, освітлення приміщення буде мати цікавий ефект, відбиваючись від дзеркальних поверхонь. Різнокольорові відблиски при цьому розсіюються по всьому приміщенню, відбиваючись на стінах і стелі.

Загальне освітлення для інтер’єру забезпечується наявністю люстр різної конструкції, настінно-стельових світильників. На відміну від вищезазначених, світильники для загального освітлення більш потужні, оскільки, в першу чергу, виконують практичну функцію. А саме забезпечення Приміщення рівномірним світлом, потужності якого достатньо для роботи в комфортних умовах.

Кілька порад для правильного вибору освітлення:

  • зверніть увагу на тип і потужність ламп в обраному світильнику. Від цього безпосередньо залежить якість освітлення.
  • найбільш економним варіантом є використання світлодіодних світильників.
  • до того ж світлодіодні лампи найбільш довговічні, їх термін експлуатації набагато більше ніж у інших. Люмінесцентні лампи дещо поступаються в тривалості терміну експлуатації, але є економним варіантом. До того ж освітлення за допомогою таких ламп приємне для очей.

Як бачите, вибір освітлення-непросте завдання. Але ми допоможемо вам це вирішити.

Позвонить